2003-ban a rendszer ötletgazdája, Attila és csapata elvállalta egy kisebb nonprofit közösség weboldalának felépítését, amelynél felmerült egy, akkor még viszonylag újnak számító igény, hogy több szerkesztő is tudjon cikkeket felvinni az oldalra programozói tudás nélkül, egyszerű szövegszerkesztőt használva. Eközben többen több helyről dolgoztak a kis cégben, és Attila az egyik emberét, SieGe-t megkérte arra, hogy készítsen egy egyszerű, fórumszerű webes alkalmazást, amelyben a futó projektek állása követhető, és a munkatársak megoszthatják egymással gondolataikat, ötleteiket. Ez el is készült, és eközben jött az az ötlet, hogy újabb projektekhez egyszerű regisztrációval lehessen létrehozni újabb oldalakat. Ez is elkészült, majd közben újabb és újabb eszközökkel bővült. Eközben jött az egyedi portálépítő alkalmazás ötlete, melyet eredetileg a G-Portálhoz hasonlóan külső munkatársakkal dolgozó cégek, tanulóközösségek kapcsolattartó eszközének szánták. A munka közben egyre több hasznos modul került az alkalmazásba, majd kigondoltam a portálépítő nevét is. Mivel a céget Gedeonnak hívták, és más termékeknek is egyszerűen egy G és a terméknév lett a neve, így lett az ötletből G-Portál. A rendszer alapjait SieGe kódolta, aki a projekt előrehaladtával számos alkalommal volt kénytelen szinte újrakódolni mindent, hiszen az eredeti elképzelésben nem szerepelt ennyi funkció, és nem is számítottak nagy terhelésre. Mikor már Attila látta a célt, mert nagyot álmodni, és megkérte SieGe mellett E-man barátját is, hogy segítsen olyan rendszert felépíteni, amely nagyon sok felhasználót is tud kezelni, ugyanakkor kevés gépi erőforrást használ, nem kell sok-sok szervert felhasználni hozzá. E-man mestere az optimalizálásnak, fejben ki tudja találni a bonyolult rendszereket, és mindig a legegyszerűbb, legoptimálisabb megoldást választja. 2003. április elsején már a nyilvánosság számára is elérhető volt a portálépítő béta verziója, de még nem hírdették meg. Pár hét múlva néhány ember megtalálta a Google-ban a rendszert, és több portált is létrehoztak, és lelkesen szerkesztették. gy hónap leforgása alatt több száz portál élt és virult, lassan szűk lett az irodai szerver internetes sávszélessége, így beköltöztek a BIX-re, egy szerverterembe.
2003 végére már több ezer g-portálos oldalt hoztak létre. A nagy érdeklődés miatt szükség volt webmesterre is, aki a felhasználoknak segít, ha gondjuk akad, és össszefogja a csapatot. Ebben az időben szállt be a csapatba Enikő (Smiley) És Péter (Keep), mindkettőkjük nagyon sokat segített. Amikor már nagyon sokan lettek a felhaszálók, elkészítették a nyitóoldalt, a www.gportal.hu oldalt, ahol hírek, segítségek vannak a felhasználók számára, valamint rengeteg segítséget is találunk. Végül annyi felhasználója lett a G-Portálnak, hogy muszáj volt új gépeket venni, bővíteni a rendszert. 2005 februárjában bevezették a G-Kreditet, a G-Portál fizetőeszközét, amit SMS-ben lehet megrendelni. Ilyenkor egy oldal kb. 200 forintba került.
Mivel a G-Portál nagyon jól működött, 2005 végére már több nagy cég is meg akarta szerezni. Attilát megkereste egy kisebb cég (IVY), amely jó kapcsolatot ápolt a T-Online-nal. Az ő közreműködésükkel adta el a G-Portált, abban a meggyőződésben, hogy a felhasználók tábora jó kezekbe kerül, és csak előnyükre fog válni a változás. Azért is fogadta el ezt az ajánlatot, mert ebben a konstrukcióban a G-Portál működtetéséért felelős személy maradhatott, ami így van a mai napig is.
A G-Portál kezdetben teljesen másmilyen volt, mint most. Az évek során rengeteg új modul készült el, és a kinézet is jelentősen változott. 2005-ben vezették be a kreditet. 2006-ban újult meg a G-Portál főoldal, ezáltal lehetőséget kaptak a felhasználók, hogy a portáljuk kikerüljün az ajánlóba. 2007-ben nagyon sok fejlesztés volt: a G-PorTÁR modul, biztonsági mentés, a meghívó, az FCKeditor, a hibajavító link, az új stílusok, számos segítség a szerkesztéshez, az új főoldal a többféle ajánlóval stb. Ebben az évben vezették be az új dícsomagot, aminek kezdetben sokan nem örültek, de mostanra már megbékéltek a felhasználók. 2008-ban is volt egy-két fejlesztés: a portálajánló után elkészült a hírlevél, körlevél és levélküldő javított változata, a vendégkönyv archívum, a bejelentkezés eltüntetése, új smileyk, a regisztráció törlése stb. 2009-ben pedig elkészült az új modulkezelő, ami sokkal többet tud, mint a régi.
G-Portál História alapján |